Виявляється, пінопласт (стирол – перша назва) винайшли випадково майже 200 років потому внаслідок нагрівання смоли бальзамного дерева. Проте промислове виробництво різноманітних виробів з пінопласту розпочалося значно пізніше. Безпресовий пінополістирол тільки з 1951 року почала виготовляти компанія BASF.

Спочатку вироби з пінопласту переважно застосовувалися як унікальний теплоізоляційний матеріал, адже пінопласт складається на 98% з газу, який наповнює мікроскопічні тонкостінні комірки з полістиролу. У звичайному полістиролі використовують природний газ, для пожежостійкого пінополістиролу гранули наповнюються вуглекислим газом. Також існує вакуумний полістирол.

Приблизно у ті ж часи майстри-винахідники вигадали оформлення різноманітних стендів за допомогою букв з пінопласту. Фігурну різку пінопласту легко виконували випалювачем. А для декого виготовлення літер з пінопласту стало захопливим хобі.

Букви з пінопласту своїми руками. Зробити букви з пінопласту досить просто. Малюємо на пінопласті букви за допомогою лінійки й чорного маркера, обережно вирізаємо їх гострим ножиком. Маленький нюанс: ширина листа має відповідати майбутній ширині пінопластових букв: це значно спрощує обробку.

Вирізані букви охайно зачищають наждачним папером, спочатку великим, потім дрібним. Потрібно отримати якомога гладку поверхню. Далі розфарбовуємо пінопластові букви й залишаємо на висихання. Використовувати можна яскраві фарби, лак, або обклеїти плівкою – однотонною або з малюнком. Нічого надто складного!

Проте, якщо бажаєте аби ваше свято прикрасили справжні професіонали, звертайтесь у DECOletters. Весілля, випускний вечір (від дитячого садочка до університету), виставки, презентації, день народження – об’ємні букви з пінопласту й цифри, декор з пінопласту, хештегі й написи зроблять будь-яке свято неповторним, ефектним, і до того ж, зовсім недорого.